Kezelés nélkül a nem alkoholos zsírmáj hosszú távon egy sor betegséghez vezethet.
A baj: Ha Ön zsírmáj-betegségben szenved, a panaszok nem egyediek. A fáradtságot, kimerültséget és a fájdalmat a felső hastájékon gyakran alábecsülik, így a betegség felderítetlen marad.
Manapság már adott a lehetőség, hogy a zsírmáj-betegséget meghatározhassuk.
Használja ki az esélyt és reagáljon időben!
A nem alkoholos zsírmájnak számos oka lehet: túlevés, elhízás fizikai aktivitás hiányával párosulva.
A zsírmáj veszélyes és szerencsére gyógyítható. A máj elzsírosodása egyáltalán nem olyan ártalmatlan, mint ahogy azt néhány orvos még ma is hiszi. Nem csak maga a szerv van veszélyben, mert az elzsírosodás a gyulladások, cirrózis és tumorok kockázatát is növeli, ahogy a diabétesz, szívinfarktus, stroke és vesebetegségek kockázatát is. Az új ismereteink szerint: az, hogy mennyire életveszélyesek ezek a betegségek nem csak attól függ, mit mutat a mérleg, hanem attól is, mennyire zsíros a máj és egyéb szerveink. A jó hír: ezt a veszélyes fejlődést gyorsan, egyszerűen és biztonságosan vissza lehet fordítani.
Valójában egy kéthetes májdiéta programmal jelentősen tehermentesítjük a májat és az anyagcserét.
A következő betegségeknél javulást lehet elérni, csökkenteni lehet a gyógyszeradagokat:
A Hepashake egy ún. VLCD, azaz very low calorie diet, azaz nagyon alacsony kalóriatartalmú diéta. A Hepashake béta-glükánt tartalmaz, ami a zabban található hatóanyag, és a diabéteszes zsírmájnál különösen jól működik. Extraként tartalmaz L-karnitint vagy taurint is, de inulint, kolint és E vitamint is, ami támogatja a gyors gyógyulást.
A májdiétát orvosi felügyelettel ajánljuk, mert a gyógyszerezés is változhat, ezt a háziorvossal egyeztetve végzi a kezelőorvos.
(Forrás: Leberfasten nach Dr. Worm)